Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ekologiczna hodowla indyków \

Ekologiczny chów indyków

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego dotychczasowego trybu życia i wybiera styl EKO, co oznacza, że chcą żyć ekologicznie, tym samym jeść produkty, które wyprodukowane zostały lub wyhodowane na zasadach ekologicznych.

Z tego względu, że rośnie popyt na takie właśnie produkty – coraz więcej firm wybiera taki styl produkcji – dzięki czemu produkty ich stają się bardziej chodliwe i atrakcyjniejsze, co odbija się na obrotach takiej firmy. Moda na produkty ekologiczne spowodowała, że z roku na rok można zaobserwować nowo powstające hodowle o tych charakterze. Jednym z rodzajów ekologicznych hodowli jest ekologiczna hodowla indyków, która aby funkcjonować w tym stylu, musi spełnić wiele warunków, by zakwalifikować się do produktów ekologicznych. Jak zatem wygląda ekologiczna hodowla indyków i jak bardzo równi się od tradycyjnych hodowli?

Hodowla ekologiczna indyków przede wszystkim polega na wyhodowaniu ekologicznego mięsa, pierza oraz jaj. Do tego potrzebnych jest kilka rzeczy. Pierwszą zasadą chowu ekologicznego jest to, że drób ten stanowi część gospodarstwa ekologicznego. Co to znaczy? Ilość indyków musi zależeć od możliwości równowagi paszy oraz nawozu w danym gospodarstwie. Do hodowli ekologicznych indyków potrzebne jest gospodarstwo z użytkami rolnymi – jest to warunek koniczny przy ekologicznej hodowli.

Drób, który żyje w danym gospodarstwie powinien pochodzić z niego lub z innego gospodarstwa, ale ekologicznego. Jeżeli chodzi o pożywienie dla ekologicznych indyków, to pasze powinny być pożywieniem pochodzącym albo z danego gospodarstwa albo z innego, ale również o charakterze ekologicznym. Celem tego pożywienia jest uzyskanie jak najlepszej i jak najzdrowszych ptaków, więc pasze ekologiczne są tworzone z najwyższej jakości składników i wartości odżywczych, dzięki czemu cena ptaków, jaj czy pierza jest znacznie wyższa od normalnych produkcji. Rozmnażanie gatunku powinno odbywać się w naturalnych warunkach i z ekologicznymi ptakami.

Czy ekologiczna hodowla drobiu się opłaca? Faktem jest, że musisz więcej zainwestować. Z drugiej jednak strony obecnie nastawieni jesteśmy na ekożycie więc ze zbytem nie będziesz miał najmniejszego problemu.

Czy ekologiczny chów indyków jest dużo droższy od tradycyjnego? Tak, chów ekologiczny jest znacznie droższy od tradycyjnego. Składają się na to większe wydatki na pożywienie, szczepionki i przede wszystkim organizację i utrzymanie gospodarstwa.

Jakie warunki muszą być spełnione, by nasze gospodarstwo zostało uznane za ekologiczne? Odpowiedzi na to pytanie szukaj na naszych stronach.