Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szczepionki dla indyków \

Najczęstsze choroby, antybiotyki, szczepionki

Z podjęciem decyzji o rozpoczęciu hodowli indyków nosiłeś się zapewne kilka tygodni a może i miesięcy. Zdecydowałeś się jednak i teraz zauważasz, że przed tobą kolejne wyzwania. Nie ważne na jaką rasę kładziesz nacisk, czy będziesz hodował brojlery czy inny rodzaj indyków, problemy są podobne.

Decyzja o założeniu i produkcji drobiu niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych niespodzianek i niebezpieczeństw. Sam fakt znalezienia odpowiedniego miejsca na chów indyków i zagwarantowanie im najlepszych warunków w postaci miejsca i pokarmu, nie gwarantuje sukcesu hodowli. Człowiek mimo starać i odpowiedniej opieki nie może zagwarantować zdrowia hodowanym ptakom. W każdej bowiem chwili hodowlę może zaatakować jakiś wirus czy choroba, która zagraża zdrowiu hodowli jak i ich życiu.

Właściciele takich ferm drobiu robią wszystko co możliwe, aby uchronić zwierzęta przed jakąkolwiek chorobę, jednak nie można niestety zagwarantować, że ich działania pomogą. Choroby drobiu sieją spustoszenie wśród ptaków, co odbija się na produkcji i prowadzi do bardzo dużych strat zarówno wśród ptactwa oraz zyskach hodowców – na co większość nie może sobie pozwolić, gdyż straty takie opiewają na ogromne sumy pieniędzy a dodatkowo psują opinię o danym hodowcy oraz jego przyszłym produkcie.

Najczęstszymi chorobami, z którymi można się spotkać w produkcji drobiu to trzy grupy chorób, które możemy podzielić na choroby związane z układem oddechowym ptaków, układem lokomocyjnym a także choroby związane z układem układu pokarmowego, które związane są z problemem żywieniowym indyków. Najczęstszymi chorobami drobiu hodowlanego są: salmonella, pastereloza, Kolibakterioza, Clostridium, ND, Pomór rzekomy, Choroba Gumboro, Eimeria, Nicienie, Heterakidoza, Akuarioza, Toksoplazmoza.

Na każdą z tych chorób stosuje się odpowiednie leki, w tym antybiotyki. Hodowcy już od małych piskląt dbają o to, aby hodowlę nie zaatakowała żadna z tych chorób, dlatego też stosują już od początku odpowiednie szczepionki, które mają na celu uchronić ptactwo przed atakiem szkodliwych chorób. Według specjalistów większość chorób występuję przez złe odżywianie, więc należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić indykom dobre warunki, dzięki czemu uchronimy je przed chorobami lub śmiercią a samym zapewnimy sobie zamierzony zarobek.

Musisz liczyć się z tym, że szczepionki te ie będą tanie. Niestety to jest cena jaką musisz zapłacić za swój spokój. Indyki chorują i nic na to nie poradzisz. Co więcej nawet, gdybyś bardzo chciał, nie możesz temu w 100% zapobiec.