Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ekologicze jaja indycze \

Zastosowanie jaj indyczych

Hodowla drobiu ma na celu wyhodowanie jak największej i najzdrowszej grupy ptactwa, którą produkuje się dla przyszłego uboju i sprzedaży na rynek spożywczy. Mięso drobiu jest jednym z najzdrowszych składników odżywczych człowieka i jest bardzo chętnie nabywane przez większość z nas.Jeśli jest to dodatkowo hodowla ekologiczna, mamy pewność, że nasze posiłki są zdrowe i odżywcze.

Mięso drobiowe, a w szczególności mięso indycze jest produktem niskokalorycznym, co przekłada się na duży jego popyt w środowisku ludzi dbających o zdrowy tryb życia i odpowiednią dietę. Białe mięso indycze jest bardzo smaczne i stworzono wiele pysznych przepisów z jego udziałem w roli głównej. Odpowiednio przyrządzone i podane stanowi doskonałe danie, które zaspokoi i usatysfakcjonuje nawet najbardziej wyrafinowane kubki smakowe degustatorów.

Produkty z indyka są stosunkowo droższe od mięsa kurcząt, a to ze względu na droższy sposób produkcji i poniesionych tym samym jej koszty. W Polsce jak i na świecie powstaje z roku na rok coraz więcej ferm indyków, a wszystko to dzięki rozpropagowaniu zdrowego i ekologicznego trybu życia. Indyk ma wiele zastosowań – nie tylko liczy się tutaj jego dobre i chude mięso, ale również jaja indycze są wychwalane i doceniane przez wielu smakoszy. Jaja indycze w smaku przypominają zwykłe kurze jaja, równi je oczywiście rozmiar i cena.

Gospodynie domowe chwalą sobie jaja indycze przy robieniu ciast – twierdzą one, że ciasto jest delikatniejsze i różni się smakowo od jaj z kur. Jaja indycze mają również doskonałe zastosowanie przy przygotowywaniu naleśników. Ogólnie jaja z indyka można stosować do wszystkiego – tak jak kurze jaja. Nie wszyscy jednak za nimi przepadają. Istnieje opinia, że smak gotowanego jaja różni się znacznie smakiem no i oczywiście wielkością. Dodatkowo „żółtko” indycze jest białe a nie jak nazwa wskazuje żółte. Indycze jaja jednak stosuje się do większości potraw – tak jak przy jajach tradycyjnych z kur. Ze względu na swój duży rozmiar, jajka te używa się również jako dekoracji, w postaci kolorowych, pięknych wydmuszek oraz innych dekoracji.

Czy indycze jaja można dawać dzieciom? Nie ma przeciwwskazań do tego, by indycze jaja spożywały dzieci. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że jeśli dziecko nie może spożywać jaj kurzych, to wtedy indyczych także. Poza tym, nie powinno się również podawać jaj (jakichkolwiek) dzieciom przed ukończeniem ósmego miesiąca życia.